Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno plastová sprchová vanička

Ahoj lidi,
chci si dát novou plastovou vaničku do sprch. koutu a chci ji podpěnit polyuretanovou pěnou. Nehrozí nebezpečí zvednutí při větším množství pěny? Jak se tomu vyhnout? Jak nejlépe postupovat? Díky za odpověď.

viz podobná otázka "sprchová vanička"

- montážní PUR na osazení vany po špatných zkušenostech už nikdy nepoužíváme. Vana musí být osazena do pevného kopyta vytvořeného podezdívkou a lepidlem. Další zásada. Proč a jak jsme k tomu dospěli. Dříve jsme vany také podpěňovali. Protože se vana při podpěnění musí napouštět vodou, či jinak zatěžovat aby se nezvedla, čímž je nepostřehnutelně deformována, pak po odstranění zátěže vzniká v klidovém stavu jakési pnutí způsobené pěnou. Když se potom vana znovu napustí a ještě do ní hopne stotřicetikilovej strejc, pěna je sice tuhá, ale nevydrží vše. Vana po čase začne dost nepřijemně vrzat.
- než vytvoříme lože pode dnem, položíme na podlahu folii. Občas se vana z nejrůznějších důvodů mění a její demontáž je pak jednodušší, protože se nemusí trhat i s půlkou podlahy.