Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz na cyklo :)

Ahoj. mam docela velky problem.:-) potreboval bych poradit jak mam utahnout riditka + vidlici v tzv. kouhotu. proste lidove jak je zacatek ramu tak v tom kulatym:-) mno kdyz srouby utahnu, tak se me vikle odp. vidlice a a neda se na tom jet :( poradite me co stim? diik predem

A nepovolils to moc? Až tak, že se vyšrouboval ten rozpínací segment v krčku ? Pak to můžeš utahovat jak chceš a nic se neděje.Dá se to spravit, ale je to víc práce. Rozebrat. segment vyklepnout (vypadne sám po otočení vzhůru nohama), našroubovat ho na ten šroub a zastrčit dovnitř a utahovat.

čau, mam taky dataz ohledně kola, tak nechci zakládat zbytečně téma, tak cizopasim tady.. Nevíte někdo, jestli nacpu kazetu 7 kolo do starýho horskýho kola, kde je původně 6 kolo? Měnil jsem kliky a řetěz, tak by to chtělo i tu kazetu, ale dneska je docela problém 6 kazetu sehnat..sice na netu něco je, ale tam, kde jsem objednával, se ozvali, že zboží už neni.. Samozřejmě myslím tu výměnu bez toho, abych musel měnit zadní náboj.. Když se podívám, jaká zbyde ještě mezera, když je tam 6-kolo, tak je to tak půl centimetru, což nevypadá moc na to, že by se tam vešlo o kolo víc..Taky nevim, jestli je 7kazeta jako 7kazeta a jestli jsou všechny stejně široký..? Ono by tam bylo víc místa, ale překáží tam matička, která drží se šroubkem zadní přehazovačku na rámu vzadu..(na zadní vidlici.. díky

já bych řek,že rozptyl přehazovačky nemá nic společnýho s řetězem.. Musí bejt přehazovačka s dostatečnym rozsahem a řadící páčka s dostatečnym rozsahem..Jinak řetěz na 9kolo je třeba teď na aukru za 289,- a i na netu v shopech do tří stovek..A ani nevim, v čem je ten retěz jinej..podle mě kratší, protže ty kolečka v kazetách se s počtem koleček zmenšujou ne zvětšujou..(teda pokud nejde o nějakou vyjimku MegaRange, kdy to má navíc velký kolo.. Já jsem si koupil novej řetěz na 6/7/8 kolo na svý 6kolo a stejně jsem ho musel nýtovačkou na řetězy zkracovat..