Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzka chodba

Muzete mi nekdo poradit jaka podlaha a jak polozena ..popr s jakym vzorem a jaka barva je vhodna do uzke chodby? A take jaka by mela byt barva prilehlych sten?
diky

Někde jsem četl, že úzké chodby opticky rozšiřuje dlažba položená nakoso. A čím drobnější vzor, tím lepší. Volte světlé barvy, tím spíše, pokud není chodba zalita záplavou denního světla. Klasické doporučení "světlý strop - mírně tmavší stěny - ještě o něco tmavší podlaha" platí i zde.
Optickému rozšíření může dále dopomoct, jestliže podél paty zdi kolem celé chodby položíte "lem" ze stejné dlažby, jaká bude na podlaze. Výška tak 8-10cm, víc ne, to by mělo spíš opačný efekt. Je to dobré i pro vytírání podlahy.
Dobrým trikem je i použití zrcadla (co největšího) na širší stěnu. Může být klidně bezrámové, aby neubíralo prostoru. Ovšem pokud je zrcadlo příliš velké, mohou si hosté připadat jako myšky v bludišti.:-)