Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šachta pro vodoměr

U chalupy mám shnilou vodovodní přípojku a budu kopat novou.Vodáci mě doporučili abych venku udělal šachtu pro vodoměr a výpustný ventil asi tak 80 na 100 cm aby se tam dalo vlézt.Nevíte někdo jak a z čeho to nejlíp udělat bez betonování?Přikryl bych to asi impregnovanými prkny.Dík

Jen pro zasmání, při rekonstrukci starého domku si "vodáci" vymínili tuto šachtu a nedali se odbýt a neslyšeli rady zkušených.
I byla osazena šachta přesně dle požadavku, všichni byli spokojeni jak vyjebali(ta šachta stála neslušný peníz) se zákazníkem a dodrželi předpisy.
Dnes je v kolaudované a předpisové šachtě šachtě 80 cm vody a odečet by musel dělat potápěč.
Jak dělají pravidelnou a povinnou výměnu vodoměru jsem se ještě neptal.

To mi připomnělo jak si kolega taky dal origoš celoplastovou šachtu i s plastovým dnem na pozemek kde byl problém se spodní vodou, rychle vykopal, usadil šachtu, zahrnul, dopojil vodu na vodoměr a druhý den kouká jak mu spodní voda, protože nemohla do té vodotěsné šachty natéct, celé to jeho dílo vytlačila na povrch zemský i s připojenýma hadicema.:-D
edit: Viděl jsem už taky vypuštěný v zemi betonový bazén cca 6x3m, se kterým si spodní voda docela lehce poradila, prostě nakloněná rovina.

Jen pro zasmání,Tohleto potvrzuji,u nás se dělala voda v celé dědině.Vjedné ulici taky byla spodní voda a "vodáci"tvrdili že když se udělá šachta ze skruží a dno utěsní jílem,tak tam voda nebude.Dopadlo to přesně stejně,všechno utopené.Řešili to tak,že udělali čáru,pokud ta voda naštajchala a do té výšky nastavili vodoměry.Takže je 1,5m šachta a vodoměr asi 20cm pod deklem.

Děkuju za rady a asi tam hodím ty cihly-do Prahy pro dlažky to mám daleko.Naštěstí je ta přípojka do kopce a tak nemám problém se spodní vodou.V zimě mě prasklo v chalupě koleno a to bylo něco v mrazu v gumákách kýble vody vylejvat ven z chodby.Ještě klika že tam byla voda doteď za paušál-to bych se nedoplatil.