Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střecha na zahradní chatce asi 10° jakou krytinu?

Dobrý den, mám dotaz a rád bych, kdyby mi někdo odsouhlasil postup prací, jak se na to chystám. Střecha sklon 10° velikost cca 36 m2 neuvažuji o oplechování. Současnou střešní krytinu (taková ta stará asfaltová střecha - popraskaná a sem tam nerovnost) oddělám na prkna, přidělám OSB desky síla 7 mm na vyrovnání. Na to bych chtěl nějakou lepenku. Nemám zájem o nic drahého, ale o něco aby mě tam neteklo. :o) Pásy lepenky přitluču od spodu na hořejší straně a hřebíky překreju lepenkou asi 20 cm. Mělo by se to vařit hořákem, není v nabídce nějaká samo tepelně navařovací lepenka ( nechci, aby mě chatka shořela )??? Je třeba na OSB desky ještě nějaký podklad??? Nemám v tomhle ohledu přehled. Také šindel asi není dobrá, při takovémto sklonu, nebo mám udělat lepenku a ještě to pobít šindelí? Děkuji za jakoukoliv radu Pacanda

Je to o penězích.
Nevím jaký je vzhled Vašeho stavení, ale klidně můžete přitlouci lepenku V 60S35. Teplo jí svaří samo. Povrch ošetříte nátěrem Reflexol. Je to stříbrná asfaltová barva, za malý peníz a střech není tak rozpalována.
Ale nevím jestli je to bouda nebo rezidence. Každopádně za více peněz bude více muziky!!!!

Jak píše Milan,záleží na používání chatky.A také na fajnovosti majitele.Já jsem několik let měl chatku přikrytou lepenkou s hliníkovou folií.Ale jednou ji vítr pocuchal a hledal jsem něco odolnějšího.Zvítězily pásy použitého lina.Není to ideální,ale je to zadarmo.Připravil jsem na poslední akci plechové pásy z tiskařských matric - hliníkových folií.Mezitím jsem zahradu prodal.
JABRAKA