Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Shanim hodne (jako) minci - nema nic splecneho s numismatikou

Ahoj lidi
Blizi se nam leto a s nim i nas tabor. A na celotaborouvou hru shanim velke mnozstvi "minci". Proste stejnych kovovych nebo plastovych kolecek, ktere budou slouzit za dukaty.
Nevedel by tu nekdo o kovovyrobe, kde maji jako odpad kovova kolecka? Nebo plastova? Nebo treba nema nekdo doma pytel padesatniku?
Uz sem lovil vsude mozne po googlu a ebay, ale nic kloudneho jsem nevymyslel.

JR

Nebo hromadu podložek? V Horním Bachu mají podložky o průměru až 5 cm, sice s dírou uprostřed, ale tak 10mm, dají se vybrat i jiné podložky, je jich tam hojnost. Možná by se našly i nějaké bez děr. Rozhodně se vydat na průzkum nějakého železářství.

A což platit nugetama, v pískovně vytříděný oblázky nastříkané zlatě?:))
Jestli je u vás v okolí firma co dělá s plechem, tak se optat po vysekaných kolečkách z "lochovačky".
Možná by dobrý kámoš nějaké odřezky z pod nůžek vysekal.

Na kovovém odpadu z lisovny bývá otřep(ostrá hrana) a zakázek není tak hodně abys narazil na odpovídající množství a rozměr. Doma(Pardubicko) mám malý ruční lis na "UZ kontakty" s razníkem o průměru 20mm. Myslím, že kupované podložky by byly ideální.

My jsme na táborech měli pro děti vytištěné zmenšené bankovky různých hodnot. Byli to tehdy dolary :puff: . Hráli jsme sever proti jihu a zlatiu horečku! Na Jednu A4 se jich vejde třeba 12 a takovou jednu A4 ti okopírujou (černobýle) za pár kaček. Rozhodně to vypadá lépe, než kovové podložky, které se budou později všude válet. A pokud nechcete kopii banovek, tak stačí u někoho kdo dělá s PC vymyslet vlastní návrh. Např. s motivem tábora atd... Jen to stříhání ale dá chvíli zabrat :-/