Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění lepu z parapetu

Mám eurookna s vnitřními parapety, které zůstaly obaleny papírem připevněným isolepou, aby se následnými pracemi nepoškodily. Práce skončily, papír jsem sundal a potřebuju dostat lep z isolepy z parapetu (nejsem si jistý, jestli můžu použít benzín nebo nějaké ředidlo, abych na parapetu natrvalo neudělal mapy). Máte nějaký tip?

Některá lepidla z lepících pásek lze odstranit lihovým prostředkem P 6413, některá technickým benzinem P 6402 podle druhu lepidla.I když by zmíněné prostředky neměly při lehkém smytí lepidla poškodit povrchovou úpravu dřeva, je vhodné pro jistotu na malé skryté části předem vyzkoušet. Na trhu je dostupný i prostředek určený na podobné použití, prostředek " HG odstraňovač nálepek ".

Zdroj: google, potažmo:
http://www.barvy.cz/poradna.php?akce=openvetev&ids ekce=9&strana=12&idvetev=16916#Jak-Smýt-lepidlo-z- ochranné-pásky-z-Veluxů