Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kondenzační kotel a odvod kondenzátu

brej den,

mám plynový kondenzační kotel, přepad kondenzátu je do plastové trubky, která je svým tvarem sifonem a pak to vede dál mimo barák. když kotel ohřívá, tak z této trubky jde zpět do šachty hodně páry a chci se zeptat co s tím, je to takový blbý dřevotřískově "uzavřený" prostor takže ta pára se někde mění na vodu která se pak zase asi časem odpařuje a zůstává tam "asi" vlhko.

můžu/mám tu trubku kolem kondenzovací hadičky utěsnit nebo mám to vůbec řešit?

jedná se o kotel v novostavbě, takže jestli to mám řešit s dodavatelem kotle, vodoinstalace atd.

vyjadřuju se jako pologramot ale fakt tomu nerozumím :)

díky za pomoc
opus

Zavolat kotláře. Tedy dodavatele. Něco je v nepořádku. Neuvádíš typ kotle, abych mohl být konkrétnější. Uvnitř kotle je již jeden "sifon", druhý není třeba napojuje se to rovnou na trubku nebo hadici, která se vede do normálního odpadu. Z odkapu kotle v žádném případě nesmí jít ven pára, jen ochlazený kondenzát. Může být prdlý ten sifon uvnitř, či jiná závada. Podívej se, jestli je dobře nasazen kryt na kotli, protože ten musí těsnit. V žádném případě se nesmí z prostor kotle a jeho okolí valit pára, ani nesmí unikat do odpadu.

ta pára nejde přímo z kotle, ale /nejde to přesně okem dohledat/ ale připadá mi jako by to šlo z té trubky do které je svedená hadička s odkapem - hadička průměr cca 1cm, trubka cca 5 cm, takže kolem je volný prostor a jako by to šlo z trubky kolem hadičky zpět

děkuji za radu, pořeším to tedy s dodavatelem kotle.