Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dlažba na terase před fasádou

Dobrý večer,

s přítelem se dohadujeme, zda-li nejprve udělat fasádu na domku (a pár měsíců počkat) anebo můžeme položit dlažbu na vybetonovanou terasu přilehlou k domu a užít si konečně venkovního posezení.

Máte s tímto někdo zkušenosti popřípadě jaké je riziko poškození dlažby při stavbě lešení? Lze ji nějak ochránit?

Děkuji a přeji krásný večer

karmela

Asi není problém zadláždit hned a užívat si letního posezení. Dlažba se pak překryje, kartonem, obyčejnou lepenkou starým kobercem, či linem, zkrátka tím, co bude po ruce. Důležité ale je, aby se při montáži lešení daly pod stojky dřevěné podložky s dostatečně velkou roznášecí plochou. Stačí jen trocha snahy a dlažba přežije bez úhony, jinak raději počkat a zadlážtit až po fasádě.