Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava vany

Mám silně poškozený smalt v plechové vaně-vypouštěli jsme tam před lety odpad z automatky.Je to čím dál horší.Slyšel jsem o nějaké epoxidové barvě na opravy smaltu.Nevíte někdo jak se s tím pracuje a kde se prodává?Potřeboval bych aby to vydrželo aspoň 5 let než budu dělat rekonstukci koupelny.Dík

Dělal jsem to před lety bílým epoxidovým dvousložkovým emailem.Ten určitě vyrábí řada výrobců.
Vanu je nutno před natřením umýt kyselinou solnou a opláchnout čistou vodou.Pak nechat dokonale uschnout a bezpečně zamezit kapání vody.Namíchat vždy jen část barvy a natírat slabou vrstvičkou odshora dolů.Email ztvrdne za 24 hodin,namáčet se může až za 48 hodin.Minimálně týden ale ne horkou vodou.Pokud by po prvním nátěru někde ještě prosvítal kov,ještě jednou místo natřete.
JABRAKA

Buď tak, pokud se cítíte na renovaci vany vlastními silami, nebo je možné pozvat si specializovanou firmu zabývající se renovacemi van. Tady jsou pak dvě možnosti. První možnost je nátěr vícesložkovým smaltem, druhá pak použití speciální akrylátové vložky. Sice to stojí nějaké peníze, ale na druhou stranu máte možnost reklamace kdyby se něco nedej bože nepovedlo. U vlastní práce musíte sám.