Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přizvednutí střechy před výměnou

Ahoj! Čeká mě výměna kompletní střechy. Stará půjde dolů včetně krovu, pak nastoupí zedníci na věnce a podobné radosti, a nakonec přijdou tesaři a pokrývači. Tesař původně plánoval, že se dům po sundání střechy zakryje plachtou. Teď ovšem zedníci přišli s tím, že by bylo lepší dočasně přizvednout starou střechu a dělat pod ní, protože zedničina bude relativně dlouho trvat a kdyby hodně zapršelo, bylo by to blbý. Já si vůbec nedokážu představit, jak takové přizvednutí vypadá (stará střecha je téměř na spadnutí). Můžete mi to někdo osvětlit?

Já bych se do toho sám v životě nepouštěl, ani kdybych to předtím mnohokrát viděl. Tohle smrdí průšvihem. Vyplatí se dát to firmě, která bude ochotna převzít zodpovědnost. Tedy ovšem jestli taková vůbec je a jestli její finanční požadavky nebudou větší, než cena celé střechy.

Jak jsem napsal výše, bohužel se nedostává vhodných krovů. Dříve se ještě dělaly poctivé krovy, kde byly pravidelně po každém 4 poli plné vazby s vaznými trámy, sloupky, táhly, vzpěradly. Takový krov vydržel sám o sobě hodně a zvednout ho hevery nebyl pro pár šikovných řemeslníků problém. Krovy několika posledních desetiletí jsou v zájmu podkroví slušně vykuchané, takže bych si je bez opravdu speciální přípravy a dokonalého zpevnění, ztužení krovu vůbec netroufl zvedat. Ale Moas to vystihl správně. Jestli si to firma vezme na triko, když jsou ještě správní lidé a technika, tak proč ne..