Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krb v chatce

Potřeboval bych poradit. Hledal jsem to na netu, ale nic jsem nenašel.
Stavíme dřevěnou chatu a uvažujeme o koupi malých krbových kamen, ale nevíme, jak vyřešit vývod na kouřovod. Nemá stím někdo skušenosti. Předem dík

Řešili jsme před pár lety u celodřevěné chatky především s ohledem na pojištění proti živleným pohromám a požáru... Nakonec jsem kontaktoval firmu u nás na okrese UH, vyrobili tepelně izolovaný průchod přes 4cm dřevěnou stěnu ( z kombinace nerezu a izolační vaty), postavili vzadu komín z lehčených betonových tvárnic. Stěna za kamny byla tepelně izolována našroubovanými deskami z hmoty PROMASIL. Na dřevěnou podlahu přišel natřený silnější plech.