Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dát pod lino?

Ahoj! Máme v baráčku v patře podlahy z OSB desek a všude na ně plánujeme položit lino. Chci se zeptat co pod to lino ještě dát, aby se to řádně odhlučnilo (aby dole nebyly tolik slyšet kroky) a trochu i tepelně izolovalo.
Díky za rady

Já jsem přece psal, že pod lino nemá dávat nic. Pokud by desky demontoval, pak by to bylo jistě kvůli izolaci - a v tom případě by izolace byla hluková i tepelná (koneckonců se na ni také v dotazu ptá).
Ale ano, souhlasím s tím, že mezi vytápěnými prostory je 10 cm výrazně mnoho (neuvědomil jsem si, že je to mezi dvěma obytnými patry).

Znalosti akustiky,tedy šíření zvukových vln v prostoru a pevných látkách pomáhá pochopit děje při tlumení zvuku a hluku.
Našel jsem poměrně kvalitní materiál o praktickém využití systémů Rockwool,i když trochu poplatné reklamě,ale dobré prostudování materiálu říká o této problematice dost.Doporučuji každému pozorně pročíst.
JABRAKAhttp://www.rockwool.ro/graphics/RW-CZ-implementati on/prospekty/akustika-obytneho-domu.pdf