Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem barevné doladění obložení po výměně dveří

Dobrý den. Po výměně balkonových dveří jsem musel doplnit vnitřní dřevěné smrkové obložení "coklu" v chodbě. Samozřejmě už vlivem UV záření nemá původní obložení stejný odstín jako nové. Poradí někdo jak sladit odstín? Nechal jsem nový obklad cca 1 rok bez laku, ale moc nezestárl. Původní nátěr byl nitrolak bezbarvý v ředění 1:1 a druhá vrstva bez ředidla. S mořidly nemám žádné zkušenosti. Díky za rady;-).

I když se to sladí teď, stejně se to zase rozejde časem. Zkuste vybrat silnovrstvou lazuru do barvy původního dřeva, ale ta už by neměla tmavnout. Silnovrstvá je dost podobná povrchem laku. Prakticky všude mají vzorníky na smrku, takže uvidíte výsledek.