Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní jezírko

Dobrý den,
vloni na jaře jsme si založili zahradní jezírko, kde bychom chtěli chovat rybky, ale stále měříme špatné hodnoty vody.
Máme tam cirkulaci a UV lampu. I přesto nám vloni všechny ryby zdechly. Přes zimu přežili kapři a pár malých rybek. Teď jsme opět nakoupili rybičky ale opět začínají zdechat. V jezírku máme vyskládanou zídku z andezitových kamenů. Stále měříme špatné hodnoty vody jak pH, tak dusitanů a KH, i přes použití chemie ( Gardena ). Může být tento kámen příčinou problému nebo čím by to mohlo být? Velikost jezírka je asi 15 m3.
Děkuji za odpovědi

Z geologického hlediska je andezit kyselá hornina se spoustou akcesorických minerálů.Takže bych soudil že to není to pravé pro ryby.Stačí se podívat na silně kyselé kamencové jezírko u Chomutova úplně bez života.Asi bych to nahradil třeba svorem nebo žulou.

To ještě neznamená, že tam jsou ryby :)). Znám rybáře, co dřepí celej den u louže kde je akorát tak znechucenej vodník a jsou rádi, že zdrhli z dosahu manželek. Nebo mají na břehu naházený pruty a laškujou v nedalekým mlází, ňákou čudlu pro alibi koupí cestou domů v hyper-super.