Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová přípojka - Kocourkov

Zřizuji k novostavbě plynovou přípojku. Mám ji již připojenou do domečku a cena za připojení do domečku mě vcelku posadila na "zadní část těla". Člověk z oboru, který mě toto zřízení zařídil mě však uklidňuje, že po osazení plynoměru ode mně plynárny zase přípojku odkoupí zpět a větší část nákladů se mi vrátí..

Jelikož se v tom moc nevyznám tak se prám jestli je to normální postup.....

Normální postup je,že po plynoměr od řádu je to věc plynárny.Od plynoměru do domu je to věc vlastníka. Zhotovení přípojky / není-li již zhotovena /

V případě, že plynovodní přípojka pro Váš objekt není zhotovena (realizace přípojky) je postup následovný.

Po získání stavebního povolení na realizaci přípojky kontaktujte obchodníka, se kterým dohodnete termín montáže přípojky. K tomuto termínu musí být proveden výkop montážní jámy dle nákresu, který je přílohou k OTP. Dále musí být zabudovaná skříňka pro HUP.
Na základě konkrétních podmínek bude provedena kalkulace ceny přípojky a bude vytvořen cenový návrh. Přípojka do vzdálenosti 10 m od plynovodu je zdarma. Je to věc dodavatele(plynárny)jak a za co přivede žadateli ,plyn do spotřebního místa.Taky platí,to co je ve smlouvě a co žadatel podepíše.Jinak se platí za montáž plynoměru 2000kč.Je to nehorázné,ale možné.Když vezmete v úvahu že jsou tam 2hol.šroubení.