Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem okenní překlad

Ahoj všem,
ráda bych zvětšila okno z koupelně bez výměny překladu. Přesah překladu od okan na stranu má 36cm. Obdvodové zdivo domu je plynosilikát. POradíte mi někdo, jak velký přesah překladu do zdiva u plynosilikátu musí být? Díky za VAše rady.

Předpokládám, že máte stávající okno do 120 cm a chcete vetší. Nepíšete, jestli jsou přesahy takto veliké z obou stran a jak veliká masa konstrukcí je nad překladem. Modelově bych viděl tyto varianty.
- okno do 150 cm a malá konstrukce nad => spokojím se i s uložením 100 mm
- okno do 150 cm a velká masa nad => uložení 150 mm
- okno nad 150 cm a malá konstrukce nad => uložení 150 mm
- okno nad 150 a velká masa nad => uložení 200 mm