Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klimatizacia je hlucna a sposobuje vibracie tramu

Ahojte.

V podkrovnom byte je instalovana klimtizacia, pozostavajuca z exterierovej a interierovej jednotky. Exterierova jednotka (EJ) je osadena na sikmej streche BRAMAC na specialnej skridle, na to urcenej.

Ked EJ bezi, sposobuje vibracie tramu, ktore sa neprijemnych sposobom prenasaju ako pocit hlucnosti do bytu.

Da sa s tym nieco urobit? Ma zmysel vlozit medzi skridlu a EJ nejaku gumu? Moze byt vadna EJ? Je mozne, ze novsie klimatizacie menej vibruju?

Klimatizacia ma cez 5 rokov a znacka je HAIER (nejaka Cina, ale ze vraj s nemeckou technolgiou - to tvrdil vtedy predajca :-)

Tak som sa postazoval a dakujem pekne za vsetky reakcie.

Projektant, kdyz mi radil ohledne klimosky, rikal pridelat ji na silentbloky. Nevim, jestli sou uz soucasti toho forichtungu, kterym je to pridelany, ale zvazil bych ji podlozit nejakejma sikovnema z nejakyho sikovnyho auta.
Jinak je v tom kompresor - je uz skoro jedno jakej, ale vibrace bude zpusobovat urcite.