Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavěšení jízdního kola

Zdarec,
už delší dobu uvažuju, že si do sklepa pořídím háky na pověšení bicyklu, jako třeba toto. Moje představa je, že by to viselo za přední kolo, tedy kolmo ke stěně předním kolem vzhůru.
A co mě trápí: nebude tento systém zavěšení vadit odpruženým vidlicím? Prakticky se ty vidlice budou vahou kola vytahovat. Nevyteče z toho nějakej olej? Nepoškodí se? Kdysi (v domě u rodičů) jsem takto měl zavěšeno kolo s pevnou vidlicí, tam to ničemu nevadilo, ale co ty odpružený? Máte někdo zkušenosti?
Díky za odpovědi

Nepřeceňuj mě, já su rekreační jezdec. Šlapátka jsou zatím plastový, nebudu tam hned cpát jiný, když jsou zatím ještě dobrý.
Zavěšení na stojáka na zeď je jediný možný řešení, bo máme v baráku úzkej sklep, kam kola jinak nevejdou, páč jsem tam udělal úložný regály (holt bytovka). Zatím máme kola v kočárkárně, ale vzhledem k tomu, že v baráku je vcelku dost mladých rodin, tak se kočáry začínají množit a může se stát, že budu muset kola přestěhovat. Tak hledám včasné řešení.

Dovolím si hrábnout do archívu...

V garáži mám vysoké trámové stropy (cca 340 cm), jsme čtyřčlenná rodina, dcera už povýšila s kolem na dospěláckou velikost a je trochu problém, kam dát 4 nejpoužívanější kola (já mám ještě další horské i silniční, ale ty už jsou na půdě).

Docela se mi líbí tento systém, už jen proto, že by to bylo pohodlné a snad lehká obsluha, takže by to zvládly i ženské. Ale přijde mi to nějak levné, tak se trochu bojím kvality zpracování - přece jen pod těmi koly budu parkovat fofíka ;-)

Nemáte někdo s těmito nebo s podobnými zvedáky/držáky vlastní zkušenost?