Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ohnivzdorné sklo

Mám starší krbová kamna u kterých se mi rozbilo ohnivzdorné sklo. Nemáte někdo zkušenosti, jestli se dá použít sklo, které se dává do průzoru ve dvířkách elektrických nebo plynových trub?

Není ohnivzdorné, ale žáruvzdorné. Sklo z trouby skutečne neobstojí. Je příliš slabé, krom toho že v troubě je max. 250°C, v kamnech býva několikanásobně více.
Zkusil bych poptat přímo výrobce kamen. U sklenáře ho lze pochopitelně také objednat, ale není vůbec levné a protože sklenář bude muset objednat kvůli malinkatému průzoru celou tabuli velikosti mnoha m², připravte se IMHO na veký ranec.

EDIT: Jo přehlédl jsem velký sklenář. Tak tam asi jo.