Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Označení dvojskel

Ahoj, čtu si nabídkový list na zasklení a píšou v něm o dvojsklu N–16–4, K=1,4. Co ty jednotlivé parametry znamenají? „K“ bude koeficient prostupu – 1,4 je hodně/málo/funguje to jinak? Díky.

Myslím že to bude spíše 4-16-4 ;-) Tomu už bych rozuměl lépe a znamená to tloušťku skel 4mm, mezi nimiž je vložen 16mm distanční rámeček (mezera mezi skly).
K=1,4 je opravdu koeficient prostupu tepla a čím nižší, tím lépe. Hodnota 1,4 už má svůj zenit za sebou. Dnes už výrobci nabízejí hodnoty K 1,1 jako standard a 0,9 jako TOP.

zoule, jestliže není pozdě, tak přeušte výběr oken, a trošku si prostudujte parametry a potřeby okna. Je důležité jakou hodnotu mají CELÁ OKNA nikoliv jen skla. Trojsklo je někdy levnější nežli dvojsklo. Poptejte alespoň 100 firem, uvidíte úspory v tisících korunách!

Hlevně nespěchat a vyjednávat.
Nebo si dělejte co uznáte za vhodné....