Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elektrocentrála - je třeba nějaká pozimní údržba?

Zdravím osazentsvo kutilů,
mám takovou malou elektrocentrálu (650W), kterou jsem loni přes léto hodně používal, ale když se ochladilo, přestaly se dělat venkovní párty, tak jsem ji uložil do garáže, kde strávila celou zimu. Je nutné provádět nějakou pozimní údržbu? Nebo to můžu rovnou zapnout a jet celou noc? Palivo je benzín s olejem ředěné 50:1.

Díky za všechny odpovědi! :beer:

IMHO to můžeš zapnout rovnou. Pro dobrý pocit zkontroluj zapalování, vyčistit vzduchové filtry, palivovou soustavu. Není-li to nějaká historická, příliš údržby nepotřebuje. Mám známého, který takto používá motorgenerátor již asi 10 let a nesáhl na nic. Ostatně je to dobře, kdyby totiž někam šáhnul, urazí mu to klepeta neboť je levej jak šavle.

Protože je to asi dvoutakt,takže jako motorku.Kontrola svíčky,olej ve skříni,a doplnit palivo.Protože po dlouhé nečinnosti se může v nádrži usadit olej z benzinu a ten by mohl zaneřádit karburátor,vypustit nádrž,přidat nové palivo zamíchat a znovu nalít.
JABRAKA