Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zacelit hlubokou sparu mezi omitkou a SDK deskou ?

prosim o radu.
upevnil jsem SDK desky na strop a na stenu. srouboval jsem to na drevene late.
hrany techto desek jsou u klasicke omitky (kerastuk)
protoze je ale zed trochu kriva, vznikly nekde mezery cca 2-3 mm siroke.

ty chci nejak zasparovat. jenze ta dira je jakoby hodne hluboka. a to nekdy i 3 cm. je to tim, jak ty late a nasledne SDK nedolehaly uplne ke zdi.

kdyz tam zacnu cpat akrylatovej tmel, tak nevim, co to v takovehle vrstve udela. jestli to mam udelat uplne nejak jinak, nebo treba nejakou tloustku vyplnit silikonem, nechat zaschnoy a posledni 1 cm udelat tim akryl tmele ?

nebo to udelat akryl tmelem treba na 2 vrstvy ?

nevim jak se tyhle akrylatovy tmely smrstuji nebo jak jsou prilnave.

nechci tam do techto skvir cpat SDK sterku, protoze to by asi u ty zdi popraskalo, takze to chci udelat tim akrylatem. a co jsem slysel, tak spoj mezi zdi a SDK se dela prave akrylatem.

poradte jak to udelat co nejlip a co nejtrvanliveji.

pro nazornost jsem se to pokusil nakreslit, to zeleny je to co potrebuju nejak zasparovat..;-)

Když už je to hotové, tak se ten sádroš nedá tvarově upravit dle křiviny stěny.
Prodávají se takové kulaté profily z mirelonu určené k vyplnění spáry kolem plovoucích podlah, aby to mohlo dilatovat. Kulatá "pěnová šňůra" tu tam strčit a ona to vyplní. Nechat si jen ty 4mm na vytmelení.
http://www.tonstav-service.cz/upload/images-cache/ 4171/800.jpg
No a osobně bych tam naládoval i normální mirelon srolovaný dle potřeby nebo odříznutý pruh z "hadice" na izolaci potrubí. On se roztáhne a drží.

doporučuji ozdobné profily z pěnového,nebo extrudovaného polystyrenu,nalepit do koutů silikonem a začistit teprve akrylem.To kolem stropu.Pokud je to svislá spára,nejlépe do ní zatlačit proužek polystyrenu s akrylem.po zaschnutí začistit akrylem.
JABR

jeste mi prosim poradte, jakou asi vrstvu toho akrylu, kdyz vyplnuju jenom prechod sdk-stena, kde sdk deska je natesno ke zdi.
ma to byt co nejtensi vrstva nebo naopak "poradna" vrstva...

delam to tak, ze nanesu akryl, a prstem to zahladim. jenom nevim kolik toho akrylu nechat aby to treba nepopraskalo, nepropadlo se, atd...