Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjení AAA baterii

vazeni kolegove, dovoluji si vas poprosit o radu, jak dlouho mam nabijet baterie AAA HR 03 95AAAHC 1,2 V TYP 920 mAh nabijeckou GP Power Bank 3 - 52 mA pro AAA Size? Ptam se, protoze zminena nabijecka pri nabijeni baterii typu AA 1,2 V indikuje nabijeni cervenou diodou,ktera po nabiti (za cca 24 hod.) sviti zelene. Pri nabijeni baterii typu AAA 1,2 V vsak po nabijeni 24 hodin stale sviti cervena dioda. Dekuji vsem, kdo si muj prispevek precte a kdo mi poradi. (pro baterie AA 1,2 V je nabijeci proud 130 mA)

Ty inteligentní nabíječky rozpoznávají plně nabitý článek podle takzvané delta fáze (u plně nabitého NiCd akumulátoru nastává nepatrný pokles napětí, u NiMH akumulátoru napětí v čase při delším nabíjení již nevzrůstá). Většinou to jde blbě těm nabíječkám u teplých (nabíjením) AAA zjistit. Nech to 20-24 hodin nabíjet a vypni, delší nabíjení škodí, když nabíječka nerozezná plně nabitý aku.