Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako "podomacky" odlievat plast

Dobry den,

rad by som vytvoril umelohmotny odliatok (pozri prilohu) jednoducheho tvaru. Viem, ze taketo vylisky je mozne listovat (nahrievanie plastov, tlak, ochladenie, vyhadzovanie), ale to je hromadna vyroba. Ja by som to potreboval spravit doma "na kolene", jednorazovo. Naroky na presnost nie su nejak extremne, 0,5÷1mm hore dole ma nezabije.

Podmienkou je, aby sa to dalo vsetko spravit doma, z dostupnych materialov. Idea je takato:

1. dal by som si vyrobit kovovy model
2. model by som zaformoval do sadry, do ramu (hornu a dolnu cast)
3. z ramu by som vybral model a odlieval plast

Vysledok by mal byt podla obrazku, dodatocne by som upravil (smirglovacim papierom) priemer otvoru a bolo by hotovo. Finalny vyrobok by mohol mat podobnu tvrdost ako maju trebars kryty na zastrcky, spinace a pod.

Teda otazka je, ako na to? Aky plast (termo ci reaktoplast, LDPE granule?) pouzit? Kde take granule kupit? Ci navrhnete nejaky iny dostupny sposob?

Vopred dakujem za kazdy prispevok.

ps: viem, na obrazku je vonkajsi priemer 100 a nie 110mm velky. :-)
ps2: plast by mal byt 2-4mm hruby, aby bol proste pevny

Doporučuji nechat vytisknout na 3D tiskárně
Další možnost je sehnat desky z houževnatého polystyrenu - hPS, SB, HI-PS
výrobce např. AgroRubín síla 0,2 až 4mm
vyřezat tvary z nich a slepit, jde krásně lepit, modelovat
opracovávat,( lepí se krásně toluenem)