Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hrubá stavba,šířka dveří-koupelna,WC

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli je nějaká norma nařizující min.šířku dveří do koupelny a WC?Ve starším bytě mám 60cm,nyní stavím RD a všude mám navržené 70cm,je to nutné?Do koupelny budiž,ale na WC se mi to zdá zbytečně široké.Ještě dotaz jestli se mohou otevírat dveře dovnitř?Kvůli bezpečnosti je prý nutné je otevírat pouze ven,co je na tom pravdy?Díky

60 cm futra jsem dal při rekonstrukci domu jenom do 2 místností a to jenom de facto z donucení, měl jsem díru pouze na dvoje šedesátky. Kdybych mohl, dal bych určitě širší. Není to žádná výhra, jak už kolegové psali. Stěhování čehokoli se může změnit v noční můru. Když jsem si do pracovny stěhoval gaučík, už jsem myslel na to že ho budu strkat oknem.

Do koupelny co nejširší!
Když jsem bydlel u exmanželky, tak jsme si pořídili pračku. No a do koupelny jsou dveře šedesátky, ještěže měla koupelna okno na balkon (na ten vedou 80cm). Takže jsme pračku strkali do koupelny oknem. Ale povedlo se...:-)