Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku nářadí 12V vs 14,4V vs 18V

Hojte kutilové, chci si pořídit novou akuvrtačku, ale nesjem si uplně jistý Voltáží.
Mám vybranou značku DeWalt, bo ji mám rád, ale z tecj jejich řad jsem uplně vedle.
Jedinej rozdíl mezi různýma Voltážema je podle toho, co jsem stačil postřehnout pouze "krouťák". ( např. 45Nm u 14,4V vs 52Nm u 18V )
a možná pár deka na váze.
Je to tak, nebo se to liší ještě v něčem jiným? Mě ostatní parametry totiž přijdou takřka stejné.
Netušíte někdo jak to je??

Pro stejný kroutící moment je při větším napětí potřeba menší proud z baterky, a tudíž není tak namáhaná. Záleží taky na typu a výrobci baterek. Osobně mám Makitu, 9,6V , používám repasované kartuše, baterie SANYO od modelářů určené pro velké odběrové proudy. Když je sada baterií kvalitní, vydrží při vyšším napětí a stejné kapacitě pracovat déle než pro nižší napětí, pokud budeme předpokládat stejný výkon.
Větší napětí použíívají profi sady, nižší napětí kutilské sady.

taky mam baterku předělanou od modelářů ,jo to je jiná. jasně čím menší napětí tím větší proud ,tak je logický 18V akumulátor ale váha to je problém. jedu na 12V to je dostačující a hlavně to použiju i na jiné věci. většina věcí je na 12náct kamery,zdroje,ezs,žárovky a já nevim co ještě.