Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Termostatický ventil nebo ...

Zdravím.Byl jsem rozhodnut koupit do celého baráku termostatické ventily a do tří pokujů i s hlavici pro regulaci teploty v místnosti.Pak mi kolega doporučil do pokojů bez nutnosti regulace dát jen "kohouty".Prý jsou levnější a také méně poruchové.Vyplatí se taková úspora peněz? Také by potěšil nějaký zajímavý odkaz právě na tyto kohouty pro nákup. Dík za pomoc.

Nevyplatí. Všude jsou vhodné termoventily. Pak můžeš všude nastavit vhodnou teplotu. Na chodbě bude termoventil nastaven na nižší teplotu, než obýváku. V podstatě je to jedno, jaké tam dáš, neslyšel jsem o nějakých absolutně špatných. BTW když to nemá hlavici pro regulaci teploty, je to jen obyčejný ventil.

Dobrý den dáse dát termostatická hlavice i nastarý původní obyčejný ventyl? nebo musím vyměnít celý ventyl za termostatický ventyl.A ještě jedna věc musí se upravovat i nějak kotel na zem.plyn třeba přidání čerpadla, nebo nečo jiního? děkuji

Pokud chceš regulovat teplotu na radiátoru, potřebuješ termostatickou hlavici, která se nasazuje na termostatický ventil. Výrobců je několik, např. http://kotle-koupelny.cz/Termohlavice/192-Termosta ticka-hlavice-RAE-5054-Danfoss.html nebo http://suroviny-polotovary.hyperinzerce.cz/stavebn i-materialy/inzerat/2271977-radiatorovove-ventily- termostaticke-hlavice-od-147-kc-nabidka/atd. na netu jich najdeš dost, jen si vybrat. Osobně bych reguloval všude, abys při změně teploty neobíhal celý baráček a manuálně nastavoval teplotu. Každý ventil má stupnici s vyznačením rozsahu spínaných teplot. Inu, každý luxus něco stojí!:puff::beer:

Zdravím
Potřeboval bych poradit koupil jsem si termostatické ventily 3/4", Je potřeba nějaký spaciální nářadí? na tom šroubení to je ta část která má prevlečnou matici a co se přišroubuje do radiátoru má uvnítř takové osazení jeto kruhová díra a naproti sobe jsou dva polokulaté dlouhé výstupky je nato nějakej klíč? nechci to zrovna chytat hasákem z venku abych to nepoškrábal
Děkuji

S termostatickými hlavicemi si dej pozor v místnosti kde máš termostat - hádání ventilů s termostatem.
Já to mám vyřešeno takle 4x topení v místnosti 2x hlavice 2x jenom kohout.
Kohouty na termostatické ventily vyrábí např. HEIMEIER cena cca 40Kč

ještě mám takový drobný totaz cose týče toho termoventilu nevím jak to mám dobře popsat aby jste my rozuměli co myslým mám 2 stejný ventily na ventilu nakterým je ta zamačkávací tyčinka je na 19mm šestihranu a je označen čárkou ale jeden ventil je pootočený o 60° a když se podývám přes šroubení dovnitř tak je tam malá dírka kudma teče voda a na tom jedným jeto práve pootočený, nereguluje se tím průtok vody? nebo to ničemu nevadí a nebo seto dá pootočit
Děkuji

Dobrý večer
mám na vás prozbu po renovaci koupelny jsme si tam nechali udělat žebříkové topení i podlahové, ale dlouho to tam trvá než seto vytopí termostatický ventyl je otevřen na doraz není to termostatická hlavice ale normální a ny druhé trubce je spoj asi takový jako je zde http://www.ventily.org/Regulacni-a-uzaviraci-sroub eni-SIEMENS-AEN-10-3-8-,24.html dá se stím něco dělat aby to vytápělo rychleji podotýkám že ještě ve staré koupelně hřál radiátor hodně a rychle