Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obklad betonového schodiště

Chci obkládat betonové schodiště laminátem /plovoucí podlaha/.Schody jsou točené a nejsou pravidelných rozměrů jsou spíše trojúhelníkové a téměř každý schod má jiný rozměr.Mám k tomuto účelu zakoupit normální "plovoucí podlahu/?Nebo se prodává na schody něco extra. Obklad bych si rád udělal sám, ale problém mám v tom, jak a čím lamino nařezat do správných tvarů. Poradí mi někdo? K samotnému obkladu si použít technologie přilepení pomocí montážní pěny. Je to rozumné?

Pročti si tohle.

Použít normální plovoucí podlahu (ideální takovou, která vedle schodů pokračuje). Řezat to jde jakoukoliv pilou a veškeré řezy a hrany budeš mít zakryté lištami. Některé firmy myslí na to, že se jejich podlaha použije i na členitý povrch a dodává nejrůznější lišty přechodové, rohové apod.

jsou točené a nejsou pravidelných rozměrů jsou spíše trojúhelníkové a téměř každý schod má jiný rozměr

Na každý schod položit kus silného papíru a obkreslit si ho jako šablonu pro řezání.
Možná budeš muset slepit dva kusy toho laminátu vedle sebe, aby to pokrylo tu širší stranu, to bych lepil den dopředu a nechal ztvrdnout stažené mezi prkny, aby to bylo rovné a neudělalo to "střechu".
Jestli to bude z toho nejtvrdšího lamina, tak mít hodně dobrou pilu.
A bude to (jako každá laminátka)hodně klouzat při chůzi!!