Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kouřící krbová kamna

Mám 2 roky stará krbová kamna, nově vyvložkovaný komín. Při každém otevření kamnových dvířek, při přikládání dřeva se kouř valí do místnosti. Od samého začátku co kamna používám, místnost už je řádně začouzená.Kdo poradí, kde dělám chybu? Děkuji. :-)

Na výstupu z kamen bývá klapka pro snížení odtahu do komína tím se vlastně prodlouží pobyt teplého vzduchu v kamnech a lépe se využije teplo.
(U kotle na ústřední topení to bylo dost znát).
Jestli je přiškrcená, tak pro přiložení otevřít a dole přivřít, jak píše nadkolega.
Dvířka lehce pootevřít, aby komín měl čas odsát čmoudíky.
Rozjetá kamna mají svou setrvačnost a nelze vletět do topeniště s kusem klacku v ruce jak do banky.
Kdyby to zlobilo dál, tak by bylo záhodno uvažovat o prodloužení komína.
Doufám jen, že komín je dole na patě pořádně zavřený a nebere to falešný luft už ze sklepa.
Jak moc jsou kamna vyčistěna?
Jestli mají více tahů(to je takový ten systém co vede spaliny nahoru a dolů než vyletí do luftu), mohly by tam být saze, které zúžily světlost.
Taky by mohla být chyba v sestavení, jestli se tam něco dá poskládat různé šamotové cihličky a podobně.
Když začnou kamna pokuřovat ven, bývá to známka zanesenosti.
Ono topení dřevem má svá specifika. Chce to držet "dlouhý plamen" ale nesmí to moc "hučet". To pak hodně tepla uletí ven.
Fuj to sem se rozkecal.