Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Bouchající" radiátor

Ahoj všem. Poradí mi někdo s hučícím, bouchacím, klepacím a chrčícím radiátorem? Bydlíme v bytovce (4x 3+1), kde topíme radiátory (ty starý-žebrový) s thermostatickou hlavicí. Konkrétně nám topí teplárna. Ve sklepě je nějaký výměník, čerpadlo atd. Dost často se stává, že v noci radiátory začnou bouchat a hučet. Nedá se tomu nijak zabránit. Jen jít do sklepa 3-[ a vypnout čerpadlo. V tu chvíli je absolutní klid. Přes den to nedělá. Domácí říkal, že je to tím, že jsme na konci větve teplárny... Máte s tím nějakou zkušenost??
P.S.: Dovedete si představit, jak hrozný je v noci vstát třeba ve 3h a jít do sklepa to vypnout ... :x::x:

Rozdíl je pouze v tom, že nebydlím v paneláku kde je kilometry trubek. Jsme domek 4x 3+1. A utichne to IHNED po vypnutí čerpadla. Onen hluk se mění i při otáčení těmi termostatickými hlavicemi. Ale vypnout se to nedá. Nejde o hluk, ale o neuvěřitelný rány a kravál. Ani ne o vrzání trubek ale doslova velké bouchání... :-( Ale ten poslední příspěvek ( http://kutilska.poradna.net/q/view/293-rany-v-tope ni )... to bude asi ono ....