Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím obložit starší dřevěné schody?

Zdravím,
chtěl bych se zeptat,potřeboval bych obložit starší cca.20 let staré dřevěné schody,nejsou ani tak poničené (prošlapané),ale spíš stářím odřené atd. Napadly mě obložit plovoucí podlahou,ale vůbec nevím jestli existují nějaké lišty,které by patřily na hranu a natož vůbec nevím kde je sehnat (jestli teda nějaké existují).Prosím buď o nějaké jiné nápady,nebo o nějakou radu díky

Jestli nejsou nijak poškozené a je problém jen v tom odření, tak bych je zbrousil a znovu natřel/nalakoval.

Jestli opravdu obložit plovoucí podlahou, tak zajít do nejbližšího podlahářství a tam budou mít i potřebné lišty (samolepící/vrtací, dřevo/mdf/hliník).