Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak připevnit žebřik na stěnu domů

Zdravím. Mám řadový barák s rovnou střechou a již nechci se na tuto střechu dostávat přes souseda. Proto jsem si sehnal železný žebřík na boční stěnu. Teď ale přemyšlím, jakým způsobem žebřík připevnit. Stěnu tvoří tvárnice. Napadly mě chemické kotvy a hmoždínky, ale bezpečnost je na prvním místě. Proto přivítám jakoukoliv radu. Děkuji.

Nevím co tím myslel leo ale svorník možná znáš pod českým názvem šteft. Čili je to v podstatě šroub bez hlavy, resp. závitová tyč zkrácená na potřebnou délku. Tu kotvu cos uvedl bych s chemickou maltou (kotvou) nekombinoval. Pomáhal jsem známému přidělat billboard o hmotnosti několika tun. Do betonové patky jsme vyvrtali díry a pečlivě je vyčistili od prachu kartáčkem (možno vyfoukat tlakovým vzduchem). Do děr vytlačili z tuby chemickou maltu a vtlačili šroubovitým pohybem svorníky. Během pár minut to ztvrdne a má to neskutečnou pevnost, za půl hodiny jsme už šroubovali billboard. Takže nějaký žebřík to unese s přehledem, stačí jenom dostatečně dimenzovat průměr a délku svorníků.

To byla reakce na tu nastřelovačku. Samozřejmě, že vrtaná díra s chemickou kotvou bude v tomhle případě podstatně účinnější. Podle mě to ta nastřelovačka akorát rozseká, a až se poleze na střechu popáté, tak celý žebřík taky může odejít ode zdi i s majitelem na půli cesty…