Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Plynová vzpěra zadních dveří yaris - náhrada za původní

Hezký večer,
začínám hledat(není to akutní) náhradu plynové vzpěry zadních(od kufru) dveří pro toyotu yaris vyrobenou 2000 pětidvéřovou.
Z původních vzpěr není možno poznat číslo nebo kód, neb je to japonskými znaky.
Napadlo mne, jestli tu někdo nemá s tímto zkušenosti.
Ptám se nejdříve tady, pak půjdu na yaris forum.
Co jsem zjistil, tak cena neoriginál(náhrada) dílu je okolo 800 za kus, přičemž ceny srovnatelných vzpěr pro fabie a spol se pohybují kolem 300.
Třeba by tam nějaká pasovala.
Taky netuším, zda koncovka(kuláček) na pístu je šroubovací. Ta, kterou jsem měl v ruce byla, ale jestli je to pravidlem nevím.
Hrají tam roli rozměry, pracovní zdvih a síla(tu nevím jak zjistit), kterou to vyvine a možnost přehodit tu koncovku s kloubem či kulovým čepem na konci pracovní tyčky.
Díky za ev. rady.

Též bych se přimlouval za vrakoviště. Kritické díly motoru a podvozku bych tam v životě nekoupil, ale vzpěru od dveří úplně v klidu. Je otázka, jestli bude lepší starší originál vzpěra nebo za stejné peníze nová neoriginál...

Když jsem měl žigula kombíka, taky mi něco nahoře prdlo a dveře nedržely vztyčené. Vozil jsem pilkou zkalibrovanou násadku od koštěte, kterou jsem to podpíral. Vydrželo to několik let, pak jsem žigula včetně té hole ještě úspěšně prodal. Dokonce jsem prošel s tím i technickou, kde při ukazování rezervy jsem to ze zvyku podepřel, vzbudilo to silné veselí všech techniků, ještě zavolali zbytek osazenstva od kávy...