Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak vyplnit mezeru mezi klasickou zdi a SDK deskou

prosim o radu.
davam na sikmy strop SDK. jenze okolni zdene steny (kolme) nejsou uplne rovne, a tak se stane, ze mam treba mezi hranou SDK (na strope) a normalni kolmou stenou mezeru treba i 1 cm, nekde mi to zase doleha uplne tesne. Nekde mi to zase dela takovej oblouk. Deska doleha ke zdi rohama a uprostred je 1 cm mezera.

co mam delat s tema "škvírama" ? Mam seriznout nebo zbrousit SDK desku podle tech nerovnosti ? nebo tam mam naplacat akrylatovej tmel, ale toho by padlo docela dost. nebo jsem slysel jeste jednu moznost. zapenit to nizkoexpanzni penou, pod uroven horni hrany SDK a ten na ten zbytek pouzit akrylatovej tmel. tim se ho spotrebuje min.

nebo je nejaka jina moznost jak to udelat ? kdyby se to udelalo sterkou a paskou, tak by to zase mohlo treba popraskat ?

pro nazornost jsem se pokusil to nakreslit, to zluty je ta mezera, kterou bych potreboval nejak inteligentne a hlavne trvale zacelit, aby to nepopraskalo. neni to nejakej malej kousek, ale je to pres celou tu SDK desku.

mate-li nejakej osvedcenej postup, dejte vedet . dik

Ideální řešení by bylo vyrovnat omítku před položením desky.
Dobré řešení je přizpůsobit desku zbroušením nebo oříznutím, pokud na to stačí její tlouštka
Další možnost je použít sádrový tmel. Bude to dělat dobrotu, když i deska bude uchycená přes ocel. profily na zdi. Pokud je na nějakém roštu ze dřeva, krovu apod. bude to nejspíš praskat.V tom případě se doporučuje plovoucí spoj - na zeď se nalepí papírová separ.páska a kytuje se k desce.
Akryl. tmel používejte jen na opravdu tenké mezírky, vysychá a smrštuje se, pokud je ve velké vrstvě.
S tou pěnou nemám zkušenost.

Místo akrylátu použij sádrový tmel, jmenuje se DEVOSKYT a stojí asi 70Kč za 2kg kyblík. Narozdíl od sádry schne až na vzduchu (pomalu, takže se s ním dobře pracuje) a po obroušení nebude k rozeznání od sádry. Pozor, taky se při schnutí trochu smrskne, takže je potřeba nanést více vrstev.
Více info třeba tady.

Taky se to dělalo pomocí tužky.
Deska pevná - křivá, nebo spíše zvlněná.
K ní se přisadí ta, jež má mít "zvlněnou" hranu a tužkou naplacato, nebo tužkou podloženou kouskem laťky silné podle křivosti v nejkřivějším místě se jede po té pevné desce a na tu hranu přikládané desky se vlastně přepíše negativ té křivosti a podle té čáry se opracuje kraj té přikládané desky.
Líp to formulovat nedokážu. Howg.

ok, zkusim to ...s tou tuzkou, docela dobrej napad
preci jen bych take ale uvazoval o tom plovoucim spoji. ta separacni paska opravdu staci tak tenka jako je treba ta malirska ?
pripadne kdyz bych "kytoval k desce", muzu tam nechat ten papir, nebo je lepsi (pevnejsi) ten kit nanaset na SDK po odstraneni toho papiru ? jako ze bych ten papir treba obrousil...

zejtra se do toho budu muset pustit, takze uz se musim rozhodnout...;-)

Předsedo, proto sem výše hlasoval za tu piplačku s přibroušením desky podle křivin a na doraz ke zdi.
Podle mě je lišta zbytečná a těžko použitelná, pokud jsou nerovnosti výraznější na krátkém úseku.

edit:
Teď se mi vybavilo, jak se známý chlubil stropem oplácaným nádhernými polystyrenovými kazetami a při zdi to měl obehnané "secesní" ozdobnou lištou kolem dokola místnosti. Ta lišta hezky vykreslila všechny nerovnosti, protože to nebyl schopen na tu zeď pořádně pro křiviny přilepit. Každý hezké dílko vnímáme jinak ... ;-)

Ó, milý přísedící. Přibroušení křivin je samozřejmě možné, dokonce není ani tak náročné, prodávají na to takový struhák a tím to jde jedna radost, akorát je to v cimře jak po sněhové vánici. Leč i když to spojí jakkoliv, tak různá roztažnost materiálů tam bude furt dělat ruplinu, i se nakrájel na kousíčky.

Jo, to znám. Kazety ještě ujdou, mívají dřevěný dekor docela dobře napodobený laminem, ze spoda a bez brejlí se na to dá dívat. Ale ty secesní lišty nebo různé úkazy nad lustr, to už chce panáka. Několik panáků. Leč proti gustu...

no , kdyz ja prave ty listy moc rad nemam, teda takovy to ozdobny. nejradsi bych ostry hrany. proto koumani jak to vlastne udelat. ona ta jedna plocha je vlastne sikmej strop. na ty a na rovnym strope bude ten SDK. a to bude "prilepeny" na klasicky omitnuty zdi. bohuzel rizenim osudu ne vsechno je uplne rovne jako kdyz streli, takze musim udelat co bude v mych silach abych drobne nerovnosti zakomufloval a pokud mozno aby to vydrzelo.

s SDK jsem jeste nic zasadniho nedelal, proto se snazim predejit svym zacatecnickym omylum a dat na radu profiku, pripadne tech , kteri jiz maji nejake zkusenosti.