Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak odstranit přilepený filc ze starého lina

Prosím o radu jak strhnout staré linoleum z podlahy. Lino má na spodní straně filc,který nám zůśtává přilepený na podlaze.Snažím se ho i se starým lepidlem odsekávat špachtlí,ale je to úmorná a nekonečná práce. Existuje nějaký způsob jak ten filc odstranit jednoduším a hlavně rychlejšim způsobem???

4 roky staré téma - zamykám. (Kurt)

Dobrý den, chci upozornit všechny, kdo v panelákových bytech nahrazují svépomocí a neprofesionálně lino s filcem dlažbou , že si zadělávájí na problém a hlavně zhoršují akustickou pohodu sousedů pod nimi, ale ne jenom jim. Ten filc byla jediná ochrana proti kročejovému hluku. V té době,kdy se tyto domy postavily se do pokojů dal celoplošný koberec a byl celkem klid. Správně položená dlažba by se musela lepit na plovoucí cetris desku a pod ní patřičná izolace. Dále se musí odizolovat od stěn. I pod plovoucí podlahou nestačí pouze mirelon. A opět odizolovat od stěn. V panelákových bytech konstrukční soustavy BANKS je koupelnové jádro betonová krabice položená na izolaci. Tato izolace je vložena mezi dno koupelny a stropní panel. Zabraňuje šíření hluku od napouštěné vany, nebo pračky. Neodborně provedená dlažba okolo koupelny spojí akusticky koupelnu s konstrucí domu a rázem slyšíte pračku i ze sousedního vchodu. Tento narůstající akustický problém je kostivcem ve skříni většiny panelových domů, družstev i společenství vlastníků. Nikdo nevaruje, že dlažby i plovoučky nejsou do paneláků vhodné. Pokud je někdo chce, měl by vše provést podle odborného projektu a nesmí zhoršit akustickou průzvučnost mezi byty. Spíše by ji měl zlepšit. Bude to ale stát dvakrát tolik i více. Také z tohoto důvodu ztrácejí byty v panelových domech svou hodnotu. Zdravím.