Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dekorativní nátěr interiéru

Zdravím, docela se mi líbí dekorační úpravy interiérových stěn. Zkrátka to co vypadá např. jako fasáda. Co jsem tak nějak zjistil, tak existují 2 druhy: nanášené jakoby štuk či fasáda a pak jsou vyloženě nátěry. Já mám doma sádrokartonové stěny, tak bych uvažoval o nátěru. Máte s ním někdo zkušenost? Jak to vypadá? Není povrch "lesklý" jako od emailového nátěru?
Uvažoval jsem o něčem takovém: http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/dekoracni-na tery-sten-od-firmy-het/

Máme to na fasádě i v interiéru,vypadá to moc hezky.Vím,že tomu říkají mnichovka,nevim proč? barvy nám namíchali podle vzorniku,jaké jsme si vybrali,tedy když sem se divala na ten odkaz, je to určitě ono.Třeba mě někdo,opraví nejsem odborník,jen chci řict,že je to pěkné a prach to chytá úplně stejně ,jako jiné nátěry.Sou tři různé stupně od nejhrubši struktůry po nejjemnější, v bytě je asi fajn,ty jemná,ale to záleži na vkusu.Jen ti můžu řict,že nanášení je opravdu pracné,asi je dobře když to dělají dva...měj se fajn:-)