Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zhodnotit sekečku

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat odborníku co říkají na parametry této sekačky?

Výkon: 1000 W
Výrobce: MTD
Objem koše: 40 l
Hmotnost: 12 kg
Šířka záběru: 32 cm
Motor: elektrický 230 V
Pojezd : ne
Kola[mm]: 130/150
Podvozek: polypropylen
Nastavení výšky: 3-násobné, 30-60 mm

já bych řekl že ta tvoje sekačka má tydle parametry
Výkon: 1000 W
Výrobce: MTD
Objem koše: 40 l
Hmotnost: 12 kg
Šířka záběru: 32 cm
Motor: elektrický 230 V
Pojezd : ne
Kola[mm]: 130/150
Podvozek: polypropylen
Nastavení výšky: 3-násobné, 30-60 mm

Si to srovnej s jinejma, nebo si myslíš že to budem edělat za tebe???
Jediná rada , záběr by měl být širiší než rozchod kol, jinak se dedostaneš do kraje u plotu.

Když jinak nedáte tak se přidám.
Motor 800W
sekací list 42cm
sekaná plocha cca 250m2
nastavitelnost 3 stupně
NAstaveno na 2, protože na nejnižší se tráva useká až u kolínek a pak špatně roste. Takže kolen 3-4cm výška zůstane.'Kdo nevěří ať koukne na pestování trávníků.
Já mám trávník, né trávu...

Ještě jednou.... Až do loňského roku jsem měl sekačku udělanou amatérsky ve Strojosvitu Krnov (na fušku), motor jsem tam měl třífázový 2,2 kW, 2880 otáček. Byla dost těžká, ale po koupi chalupy, kde nikdo nesekl 15 let, udělala dobré služby. Současně se sekáním i zarovnávala terén, tedy aspoň mraveniště a krtiny. To jsem přijel k mraveništi, sekačku pozvedl "na zadní", spustil na všechny čtyři a byla rovina. Přírodě jsem se omluvil, něco jiného je mraveniště v lese a něco jiného těsně u chalupy. Chatař

Mám třetí rok sekačku AL-KO Premium 6000 BR a nemůžu si stěžovat, zatím s ní sekám 1000 m2 trávy, za pár let to snad bude 1000 m2 trávníčku... :-)

* Technické údaje
* Motor Briggs & Stratton XRM 60
* Maximální výkon 3,5 HP (2,6 kW/2800 ot./min.)
* Šířka střihu 47 cm
* Výška střihu 3,2 - 8,1 cm
* Nastavení výšky střihu 5 poloh centrálně
* Průměr kol p:180 mm z: 200 mm, kuličková ložiska
* Obsah sběrného koše 80 l
* Zvláštní funkce sečení a sběr i vysoké a mokré trávy
* Váha 34,3kg
* Pro travní plochy do max. 1600 m2
* Kryt těla sekačky nárazu odolný plast ABS
* Pohon kol

Briggs & Stratton jsou dobré motory.

Já mám sekačku od Mountfielda s tímhle motorem. Po záruce se zadřel. Navrhovali sekačku zahodit, trval jsem na výměně motoru, nakonec stál jen 4kKč a nenapadlo mě, že ti blbci zapomněli do motoru nalejt olej, tak jsem jí zadřel za tejden znova. Motor dali nový ze svých zásob a ze srandy jsem vyhrožoval, že jestli se to ještě zadře, tak si koupím Hondu. Servisák se začal smát, že Hondu má jeho syn a těsně po záruce se mu také zadřela. Holt si člověk nevybere....

Nejsem motorář, ale nebylo to Hondí zadření způsobené stejným problémem, tj. chybějícím olejem?

ti blbci zapomněli do motoru nalejt olej

Přemítám, jestli to není náhodou zodpovědnost uživatele (resp. v životě bych v tomto servisu nevěřil).

Já se tam spejšl ptal, jestli je v tom olej a můžu sekat, oni že jo. A nebyl. Ale bez keců dali nový motor zdarma. Holt důvěřuj a prověřuj, většinou tak dělám, zrovna v tomhle případě jsem nějak spěchal a nekoukl se. Ale od té doby si o Moutfieldím servise myslím své. U nového motoru zase neutáhli nůž, takže po chvíli sekání strašlivé rány. Jeden kamarád si tam zase nechal nabrousit nůž a sekalo to ještě hůř, než před tím. Nůž tam dali obráceně...