Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Spínač HDO

pořebuji koupit spínač reagující na HDO, protože stávající instalace byla na dvoje hodiny, což je jakési divné, a u elektroměru je HDO a nechci sekat panu domácímu barák a sobě taky né, Vyřešil by druhý to přijímač kódu HDO : Poraďtě....

Díky, bomba.. dám vědět....
potřeboval bych to po drátech, ale prokonzultuji s kamošem elekktrikářem. Vypadá to slibně. jen bych musel v rozvaděči udělat zásuvku a od stykače vidlici, do toho HDO, což by něměl být takový problém. Jen z toho nemohu vyluštit jestli to chodí po drátech nebo nějakou vf frekvenci ale zřejmě to jde po drátech...

Výsledek:
Výrobce www.mikrovlny.cz, ASPA je jeden z prodejců.
Po e-mail konzultaci se dá pouřít všude tam, kde máte doposud mechanické spínací hodiny hlídající přepínáná sazeb.
Samozřejmě HDO jde dát i do rozvaděče, jen se ro něj musí vyrobit příslušné koncovky, což je to nemenší.
Ještě proberu s kamošem silnoproudařem.
Výrobce tvrdí že to má certifikaci, takže použití by mělo být bez problémů

Zajímavým výrobkem je také GSM Spínač vyžadující SIM kartu. Ovládání mobilem, třeba na topení v chatě.

Viděl jsem, že známí měli vytaženou zásuvku, na který je 230 V jen když je sepnuto na "noční proud". Mají v ní zastrčenou svítící doutnavku (tovární výrobek) a to jim svitem indikuje, kdy mají zapnutou nižší sazbu. Mimo to, vědí přesné časy dodávek od/do od ČEZáků z jejich elektronický kanceláře. :i:

edit:
Díky za tip!
Ten GSM SPÍNAČ vypadá zajímavě, až na tu vyšší cenu. Člověk zase může doufat, že je to kvalitně udělaný českou firmou a není to pofidérní China šunt.
Představa, že přijedu na chalupu, kde sem na dálku zapnul půl dne předem mobilníkem přes GSM SPÍNAČ přímotop, přivítají mě již odpočívající plameny ožehnutí hasiči a já se s nimi budu moci ohřát u hromádky popela, která po chatě zbyla, tak to mě rozhodně nenechává v klidu! :))