Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba schodiště

Dobrý den, potřebuji (co nejjednodušeji) upravit schodiště tak, aby bylo pohodlnější a bezpečnější. V domku máme staré schodiště, které je v některých částech příliš strmé. Propočítali jsme, že by šlo ho v některých částech zkrátit a navýšit, aby se ve strmějších partiích vyšetřilo místo na jeho protažení. Zajímaly by mě možnosti, jak schodiště dobudovat. Beton se mi použít nechce, protože by to domek nemusel staticky vydržet. Napadl nás kovový rám s prkny, nebo jen dřevěný rám s prkny, a nebo tvrzený polystyren s betonovou stěrkou. Co myslíte? Jsou i jiné možnosti? Díky moc. Alena

jo a zapoměl jsem žese ty bočnice při vaření prohnou, takže prkna se řežou horní a spodní a pak se doměřují ostatní. Nenařezat najednou, škoda materiálu fošen....
To L železo pro stupně stačí 25x 50 až 70 , to proto aby se tam daly vyvrtat dobře diry, Ale inteligent je navrtá před přivařením že???

Ještě bych dodal, že když se počítají a dělají schody takto letmo, tak se většinou počítá přepona trojúhelníka, která je jakoby na tom bočním rameni.
Kalkulačka po vydělení délky nosníku a počtu schodů vyhodí číslo na x desetinných míst.
Nic nezaokrouhlovat a pořád počítat(připočítávat) s tím dlouhým číslem.
Ono se to jinak při tom zaokrouhlování na xtém schodě moc rozejde s přáním tvůrce.