Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatepleni lux.

dobry den, chtel bych se zeptat na zatepleni domu-schodiste. Dostal jsem 30 let stary dum po rodicich, na schodech mam luxsfery -2x3m, prostor se neda poradne vytopit.Chtel jsem zevnitr dat sadrokarton a do vznikleho prostoru nacpat skelnou vatu, ale nevim jetli to nebude plesnivet nebo se rosit a nebo bude vse OK. Diky za radu

Bude to plesnivět, bez parozábrany určitě. O něco dražší, ale mnohem čistější je izolační sklo, existují i způsoby, jak ho tam dát bez rámu. Jen se musí zateplit ostění zvenku i zevnitř.
Pokud to chcete zazdít, do -5 se dá lepit polystyren speciální pěnou (ne, není to obyč montážní), tak ho nalepte zvenku a na jaře dodělat fasádu lepidlem a perlinkou, navrch penetrace a štuk.
Steně tyhle domy potřebují zateplit celé, takže vás to nemine. Cena EPS je momentálně dobrá.