Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z oken teče voda

Dobrý den, prosím o radu.
Máme plastové eurookna a v zimě se hrozně potí. Teče z nich voda, takže na zemí máme neustále louže vody a kolem oken se tvoří plíseň. Bydlíme v panelovém domě, velikost bytu 4+1.

Děkuji za radu

Pokud na noc stahujete žaluzie, takže k oknům nemůže teplý vzduch, tak to změňte. Pokud máte širší parapety, zvažte ventilační mřížky, nebo zúžení. A větrat musíte, protože těsnění těsní a jeden člověk prý vyprodukuje 100g vody za hodinu. A na mikroventilaci zapomeňte, je to na nic.

Máme plastové eurookna

To je ale spíš vlastnost skel, ne? Mají moc vysoký(nebo nízký)izolační index nebo jak se tomu říká.
Zkrátka převedou víc zimy z venkovního prostoru než je zdrávo a na jejich chladném povrchu se to vyfuněné vlhko kondenzuje, maje na paměti zákonitosti rosného bodu.
Takže jestli výrobce dodal okna s horší izolační schopností oproti naúčtované, nebo požadované a naúčtované, tak reklamace.
Někde na těch sklech v růžku to musí být napsané.
Je ale taky pravda, že se nad parapetem tvoří místo, kde necirkuluje vzduch tak jak by měl a proto ty větrací mřížky do parapetní desky, jak se píše výše.