Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem radiátor topí i když nemá

Dobrý den, u dvou radiátorů nám začala prtékat voda i když byla vypnuta term. hlavice. Posléze jeden radiátor topit přestal, ale druhý stále topí, jako by byl otevřen. V čerm může být problém ? Děkuji za radu.
Jirka

Jak víš, že termostatická hlavice byla vypnuta? Termohlavice tlačí na trn, který uzavře vodu. Hlavice nejsou přesné, jestli třeba jeden radiátor přestane topit na 4, druhý klidně až na 3. Čísla jsou jen velice orientační. Samozřejmě, hlavice může být vadná. Obsahuje spejšl vosk, mohl vytéci. Doporučuji pokus. Sundat hlavici a našroubovat původní kotouček na uzavření. Není-li již k dispozici, omotat třeba drátem, izolačkou aby trn byl vevnitř a sledovat, jestli to přestalo hřát. Nelze-li trn zatlačit, je závada v něm. Opatrně kladívkem jemnými údery rozpohybovat.

Kam tím kladívkem poklepávat? Přímo kolmo na tu jehličku? Nebo opatrně ze strany na její plášť?
Bál sem se toho a proto sem to rozhýbal jen rukou a opatrně pomalu jehličkou pohyboval mezi horní a stále nižší a nižší dolní úvratí až sem jí takhle postupně rozběhal v celý výšce zdvihu. Nikde nic neteče ...

Pomohlo-li rozhýbání rukou, tím lépe. Někdy je to tak zatuhlé, že rukou s tím nehneš. Pak záleží, ve které poloze je jehla zaseklá. Jestli venku, boucháme opatrně na jehlu z vrchu, zatloukáme jí dovnitř - pro lepší pocit možno přes prkénko. Je-li uvnitř (třeba po zatlučení a nechce ven), bušíme zboku na ventil, jehlička vyleze. Jakmile se pohybuje sama, dám přes tu jehlu taky nějaké prkýnko nebo násadou šroubováku (aby to nedělalo díru do prstu) to pořádně rozcvičit rukou na celou výšku zdvihu.