Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trubka ve stoupačce

V paneláku ve stoupačce máme 2 vodovodní trubky jedna na teplou druhá na studenou vodu. Pak kousek vedle je ještě jedna tenší trubka, která je taky teplá. Ale nikam do bytu nevede. Neví někdo co to je a k čemu to slouží?

Nejsem si jist, ale mohla by to být "vracečka", ve které se vrací teplá voda z té teplé stoupačky, tedy teplá voda neustále pomalu koluje. To proto, že když si pustíš teplou vodu po ránu, abys nemusel vypustit dva kýble vody, než ti dorazí teplá voda odspoda, ale upustíš jen to od stoupačky k vodovodu.

je to tak není to sice vracečka ale cirkulačka.ta je napojena v nejvyšším bytě na teplou vodu a v kotelně je propojena cirkulačním čerpadlem.. opravdu slouží k tomu aby byl stálý přísun teplé vody a nemusel člověk čekat než k němu dorazí třeba do 11 patra.to by byl nehorázný učet za vodu :-)