Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno "Pro pamětníky" : Scháním vyvářkový kotel z prádelny 50-tých let

Možná si tu vyvářku budete ještě někdo pamatovat. Byl to vlastně takový litinový, uvnitř smaltovaný kotel, zazděný nad topeništěm. Hádám že měl obsah kolem 40-50 litrů. Běžně se takové kotle stavěly v prádelnách starých činžáků v 50-tých letech. Kdyby někomu nebylo jasné na co ho potřebuju, tak jukněte na tohle video, zvláště od osmé minuty a bude vám vše jasné... www.chytej.cz

Dobrý večer. Při brouzdání po netu jsem objevila Váš dotaz na vyvářkový kotel.Sehnal jste nějaký? Já se snažím o totéž,ale větší cca 70l na vyváření prádla. Jestli se Vám někdo ozval a máte kotlů více :-) dejte mi prosím kontakt na majitele. Náš starý kotel už dosluhuje a nikde nejsou k sehnání. Děkuji za Váš čas. S pozdravem Ďuricová