Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistící prostředek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký čistící prostředek používáte pro mytí toalety v případě, že v septiku používáte přírodní bakteriální biokultury. Většina přípravků je založená na bázi čpavku nebo sody. Bojím se, že bych "baktérie" zahubil. Děkuji za rady.

Většina obsahuje chlornan jako Savo, ten vadí nejvíc. Na vodní kámen použijte ocet a na špínu saponát - jar. Ten čpavek by možná nevadil, ale popravdě přestali jste používatz myčku, pračku a mýdlo? Tableta do myčky jsou taky narvané sodou.

U čističek odpadních vod taky upozorňují jen na Savo, zbytek neřešte, soda se neutralizuje tuky nebo co2, fosfáty jsou obživa pro řasy, takže tomuhle taky nevadí. Ujišťuji vás, že tam bakterie máte tak jak tak, v tom pytlíku byly psané jen enzymy, některé možná skutečně obsahují bakterie, ale žádné křehotinky to nebudou.