Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokládka plovoucí podlahy

Chtěl bych se zeptat čím by to mohlo být.V místnosti jsme měli betonovou podlahu a na ní koberec.Koberec jsme teď vyhodily a místo něj jsme se rozhodli položit plovoucí podlahu.Pokládku jsem prováděl sám.Na beton jsem položil mirelon (ten silnější,modrý) a na něj pokládal samotnou plovoucí podlahu.První dva měsíce vše v pořádku ale nyní po asi 4měsíčním užívání je podlaha jakoby nerovná.Když přejedete rukou po spojích tak jedna deska je víš než třeba ta vedle.Ty spoje jsou cítit i na nohách když chodíte.Čím by to mohlo být? Děkuji

Nemohlo by to být nerovnou podlahou? Na nově položeném nic a po nějaké době se mirelon pod tlakem usadil a domáčklo se to a nyní to začalo kopírovat nerovnosti.
Na to se před pokládkou používá vyrovnávací stěrka, jsou li nerovnosti větší než teď nevím kolik milimetrů .

Pokud zůstaly styčné spáry "nulové", tak bych to tipoval spíš na vlhkost.
V případě, že by došlo k porušení zámků, tak se začnou spáry rozlézat.
Nevím o jakou cenovou skupinu podlahy se jednalo, ale je možné, že spáry nebyly impregnované. Je to sice možné provádět dodatečně(a je to vhodné i u podlah s impr. spárami z výroby), ale podlahu to už nesrovná.

Dobrý den. Patrně se bude jednat o levnější laminátovou plovoucí podlahu. Obecně platí, že čím je podlaha levnější, tím hůře snáší nerovnosti povrchu. U tokových podlah se vyplatí při montáži slepit lamely v zámcích. Podlaha tak lépe snáší změny teploty a vlhkosti vzduch a nedochází k pohybu jednotlivých lamel sešlapáváním v místě nerovnosti podlahy. Doporučil bych zkusit podlahu rozebrat a slepit. S pozdravem jsk-renovacebytu.cz