Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozvody topení do podlahy v paneláku

Dobrý den,
máme byt ve třetím patře čtyřpatrového panelového domu, topí se plynovým kotlem v koupelně.
Rozvody topení k radiátorům v jednotlivých místnostech jsou udělány podél zdí, což nevypadá zrovna esteticky.
Napadlo mě odstanit současné rozvody a udělat nové, které by nebyly tak na očích a vedly např. v podlaze.
Chci se zeptat, zda lze v paneláku nějakým způsobem zabudovat rozvody do podlah,
zda v tom není nějaký statický problém a jak to případně provést
(jak hluboko sekat nebo frézovat, měděné vs. ocelové vs. plastové trubky, izolace atd.).
Nebo nějak úplně jinak?
Děkuji, Marek

Do toho bych asi nešel, stropní panely jsou nosné a ty bys do nich řezal drážku.
I když asi armatura bude spíš na spodku betonu, statik by nebyl rád. Pokud by to spadlo, tak by nebylo rádo víc lidí, včetně pozůstalých.
Nějaký krycí kastlík by to opticky nevylepšil?

Počítal jsi, o kolik bys zvedl podlahu?

Systémová deska (folie s izolací) 2 cm
trubky 2 cm

nějaká nová podlaha, asi anhydrit, je lehký a jsi na nějakých minimálně 7 cm od nejvyššího místa v bytě

při křivosti podlah v panelákovém domě bys musel počítat nějakých 10 cm, takže si ještě naplánuj schod do vchodových dveří...

Dík, ale to asi ne, musel bych zvedat všechna futra, dělat komplet podlahy, to bych asi nedal. Ale koukal jsem na web a ona ta podlaha bude mít asi nějakou vrstvenou strukturu, protože když někde při rekonstrukci vybourali příčku, tak se dostali pár cenťáků (tak jeden, dva :) pod vrchní beton. Je ale otázka, kolik centimetrů hluboko by potřebovaly ty rozvody.

Do podlahy bych to nedělal.
Někde na netu jsem viděl plastové boční lišty, které se šroubovaly na stěnu k podlaze. Měly několik komor a zaklapávací kryt. Barvy už nevím. Komponenty rohové, zakončující atd. V paneláku bych tím vyřešil nové trubky topení a zároveň nový zásuvkový rozvod. Bez povolení, bez kraválu.
Akorát to bylo před cca 5ti lety drahý jaxviňa.