Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zatahovací dveře

Zdarec všeckém,
v bytě budu oddělovat předsíň od obýváku zatahovacíma dveřma. Vzhledem k šířce otvoru 130cm by měly být dovojité a se skleněnými výplněmi, aby přesíň nebyla ve tmě. Chtěl jsem se po něčem poohídnout po netu, abych měl představu, jaký bych mohl mít a co to stojí, ale nemůžu se ničeho dopátrat.
Pomůžete mi najít nějakej shop na netu, kde bych se na to mohl podívat a případně i koupit?
Díky všem.

Při šířce 130 musíš počítat s tím, že ty dveře zaberou místo, pokud nebudou zajíždět do pouzdra, to tu myslím jednou nastínil Spy_hypn.
Takže z lamel typ harmonika, anebo z lamel(křídel) "za sebou".
V každém případě to nabyde do šířky(vlastně hloubky) dle počtu drážek, nebo šířky lamel.
Dvě křídla by po 65cm nechala jen 65cm na průchod v odsunutém stavu, nepočítaje futro.
To je málo.
Takže 3 úzká křídla široká cca 40cm.
Řekl bych že to musí dělat každý výrobce dveří hodný tohoto jména.
Cena, když lepší dveře stojí klidně 5000 bude asi zajímavá.
Jsi li tvořič, pak se dají v dřevoprodeji koupit ty jezdce a drážky, na kterých se to pohybuje. Taky počítej, že to při zatahování může dělat trochu hluk.(spící děti)
Snad jsem nenapsal moc velký blábol, když tak mne opravte.

www.cudadvere.cz
posuvne-dve345e-pouzdro-jap

Už mám jasno! Já to googlil pod blbým názvem "zatahovací dveře" a přitom jsem potřeboval "shrnovací dveře"!
Teď už google hází to, co hledám.

Jo, chcu harmoniky, zatím se jen dívám po tom, jak vypadají a co stojí, k samotné realizaci dojde mnohem později, napřed v lednu budeme s tatem dělat samotnou předsíň, kde budeme snižovat strop a dělat úložnej prostor. Až bude hotový tohle, teprve pak budu znát přesný rozměry díry.

Teď bych ještě potřeboval zjistit, jestli se dají koupit shrnovačky dvojitý. Přiznám, že jsem se po nich v obchodech příliš nedíval a nechat je dělat na zakázku by se mohlo prodražit.
Edit:
Tak podle tohoto bych se vešel do šesti litrů při výrobě na zakázku.

Díky za ochotu, ale nebude to nutný. Jak jsem psal, napřed musím dodělat předsíň. Budeme tam snižovat strop, takže udělat dřevěnou konstrukci, osádrošovat to... a až jak zbydou prachy, tak se pustíme do dveří. Hlavně jsem potřeboval znát ceny. Vypadá to, že do 7 tisíc bych se s nima vešel. Ještě omrknu obchoďáky a případně hodím zakázku místní firmě, co mně dělali kuchyň, dělají ze dřeva snad všechno.

Já ti nevím, ale pokud by to šlo, tak bych šla asi do těch dveří co je na ně hned první odkaz (sapeli). Tak nějaké podobné mám mezi jídelnou a kuchyní a po 7 letech naprostá spokojenost. Po deseti letech se shrnovačkama bych už do nich nešla. Ale jak říkám, je to věc názoru a taky prostorových možností, protože musíš mít po stranách místo na ten posun. Pokud bys měl zájem můžu ti sem hodit fotku jak vypadaj ty Sapeli co máme my.

Na zatahovačky do stěny nemám místo. Na jedné straně je sice sádrošová příčka, ale jen 40cm a z druhé strany je příčka kolmá, tedy nic.
Takže jedině shrnovačky. Nepočítám s tím, že by se otevíraly a zavíraly při každým průchodu, chci tím oddělit předsíň hlavně na noc, aby zvuky z bytu nebyly slyšet na chodbu.