Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gola sada.

Zdravím všechny kutily a především pak odborníky, na nářadí... Na aukru jsem koupil gola sadu, jež obsahuje celkem 94 kusů všemožných klíčů, šroubováků, nástavců, imbusáků, a hvězdiček. Zaplatil jsem za ní 1150 Kč a zdálo se mi to docela levné. Další den jsem ale otevřel leták Penny marketu, a tam byla velice podobná gola za 999 Kč viz odkaz... http://www.penny.cz/download/57/sub1/57_113648_5632 92.pdf Rozdíl je na první pohled pouze v uspořádání nářadí v kufru, a v barevném označení ráčen. Ty moje z Aukra mají ráčny matové a rukojeti vykládané červeně, zatímco ty z Penny mají ráčny vyleštěné a rukojeti označené žlutě. Má ten rozdíl barev na rukojetích ráčen nějaký význam (třeba profi sada a kutilská sada?) nebo je to jedno a jedná se v podstatě o totožné zboží? Děkuji za každou radu.. Zdeněk.

Kvalitu poznáš, až to použiješ. Gola sada ti nepraskne, ale pokud je to šmejd, tak se ti na matce/šroubu protočí a celej ořech můžeš pak hodit do kopřiv, protože to bude mít stržený hrany.
Nářadí s pochybným názvem z Penny/Lidlu/Kauflandu... je obvykle šmejd pro občasný nenáročný použití. Ne, že bych nikdy nic takovýho nekoupil, sada trhacích klíčů za sto korun sice neoslní, ale vozím ji v autě pro strejčka příhodu. Lepší mít v případě nouze sadu klíčů za stovku, než nic.

V práci mám imbusové klíče Bondhus. Zasvěcení znají. Nikdy se na nich nestrhnuly hrany. Jen trojku jsem zlomil.

Tak jsem to znovu prohlížel... na každém ořechu je nápis ATX CZECH a taky... chrome vanadium tož uvidíme, až bude potřeba něco povolit... možná to bude nějaký plagiát z Číny.... Každopádně sympatický je na téhle sadě to, že tam jsou ořechy od 4 až do 24 po milimetru a pak 27 a 30 dlouhý nástrčný ořechy běžných rozměrů... malý a velký svíčák... takže je z čeho vybírat... :))